Telefon contact: (0040) 252-208078 E-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

demo

Scoala de Perfectionare a Pregatirii Personalului Politiei de Frontiera Drobeta - Turnu Severin

Donare basoreliefuri cetate

Donatie basoreliefuri reprezentand pe Mircea cel Mare si Vlad Tepes - SPPPF si Asociatia Frontiera Galateana.

     În cadrul acțiunilor specific sărbătoririi ”Anului Centenarului Marii Uniri”, în data de 26 iunie 2018, Școala de Perfecționare a Pregătirii Personalului Poliției de Frontieră Drobeta Turnu Severin și membrii din Asociația Frontiera Gălățeană, cu sprijinul conducerii centrale a Poliției de Frontieră reprezentată prin domnul chestor de poliție Ionel Tîrsînoagă au donat Direcției de PatrimoniuI istoric și Turism Cultural două basoreliefuri reprezentând pe Mircea cel Mare (1386-1418) și Vlad Țepeș (1448,1456-1462,1476).

Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Contacteaza-ne
Despre noi

Scoala de Perfectionare a Pregatirii Personalului Politiei de Frontiera Drobeta Turnu Severin asigura accesul cetatenilor la orice informatie de interes public, prin intermediul purtătorului de cuvânt, la sediul școlii, intre orele 07.30 - 15.30:

Drobeta Turnu Severin, Str. Serpentina Rosiori, Nr. 3-5, județul Mehedinți
Tel/Fax: 0252 208078
e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Mini-galerie stiri